Site Kit by Google Yayınlandı

Yazar: | 1 Kasım 2019

Daha önce WordPress için Google Site Kit Eklentisi Geliyor başlığıyla Site Kit by Google eklentisinin beta programı hakkında özet bir bilgi yayınlamıştık. Artık bu eklenti tüm WordPress kullanıcılarına açık şekilde yayınlandı.

Bölüme Atla

Google Site Kit indir

Site Kit, insanların sitenizi nasıl buldukları ve nasıl kullandıkları hakkında bilgi edinmek için Google’ın resmi WordPress eklentisidir. Site Kit, siteyi web’de başarılı kılmak için kritik Google araçlarından konuşlandırma, yönetme ve bilgi alma konusunda uygulamalı bir çözümdür. Birden fazla Google ürününden verileri WordPress panosunda ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz.

Site Kit by Google ne işe yarar?

Site Kit, Google ürünlerini kesintisiz ve esnek hale getirmeyi sağlayan güçlü özellikler içerir:

 • Doğrudan WordPress panonuzda anlaşılması kolay istatistikler
 • Tek bir gösterge tablosunda, birden fazla Google aracından resmi istatistikler
 • Sitenizin kaynak kodunu düzenlemek zorunda kalmadan birden fazla Google aracı için hızlı kurulum
 • Sitenizin tamamı ve bireysel yayınlar için ölçümler
 • WordPress ve farklı Google ürünlerinde yönetimi kolay, ayrıntılı izinler

Desteklenen Google Hizmetleri

Site Kit, farklı Google ürünlerinden gelen önemli ölçümleri ve öngörüleri gösterir:

 • Search Console: Google Arama’nın sayfalarınızı Google Arama’da nasıl keşfettiğini ve görüntülediğini anlayın. Sitenizi Arama sonuçlarında kaç kişinin gördüğünü ve sitenizi aramak için hangi sorguyu kullandıklarını izleyin.
 • Analytics: Kullanıcıların sitenizde nasıl gezindiklerini keşfedin ve kullanıcılarınızın tamamlaması için belirlediğiniz hedefleri izleyin.
 • AdSense: Sitenizin size ne kadar kazandırdığını takip edin.
 • PageSpeed ​​Insights: Sayfalarınızın diğer gerçek dünya sitelerine kıyasla nasıl performans gösterdiğini görün. PageSpeed ​​Insights’dan alınabilir ipuçları ile performansı artırın.
 • Tag Manager: Etiket Yöneticisi’ni kolayca ayarlamak için Site Kit’i kullanın; kod düzenlemeye gerek yoktur. Ardından, etiketlerinizi Etiket Yöneticisi’nde yönetin.
 • Optimize: Kolayca ayarlamak için Site Kit’i kullanın – Optimize – kod düzenlemesi gerekmez. Ardından, Optimize’da A / B testlerini ayarlayın.

Eklentiye ulaşmak için bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://wordpress.org/plugins/google-site-kit/

Site Kit by Google Türkçe Dil Dosyaları

Site Kit by Google eklentisi sürüm 1.0.2 için https://translate.wordpress.org/projects/wp-plugins/google-site-kit/ adresi üzerinden alınan dil dosyasının .po ve .mo uzantılı Türkçe çeviri çıktılarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Çeviri %100 oranında tamamlandı. Vaktim oldukça güncelleyeceğim. Güncel çevirilere aynı linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu dosyaları /site-dizini/wp-content/languages/plugins klasörüne bir FTP/sFTP programı veya hosting yönetim sayfasını kullanarak atarak kullanabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir