Anasayfa » E-ticaret » Etsy » Etsy Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Etsy Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

by Doruk
Etsy Soru Cevap

Merhaba,

Bu başlık altında Etsy hakkında herkesin sorduğu, daha önce yüzlerce, belki binlerce kez yanıtlanmış olan soruları derlemeyi düşünüyorum. Yeni sorular geldikçe soru-cevap listesine ekleyeceğim. Sizlerin de sorusu varsa yorum alanından yazabilir veya iletişim sayfası üzerinden sorabilirsiniz.

Etsy SSS

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra yorum yapmak isterseniz veya yıldız vermek isterseniz gibi hazır mesaj içeren mail oluyor mu?

Etsy tüm müşterilere ürün ulaştıktan sonra geri bildirim bırakma hatırlatıcısı gönderiyor. Eğer teslimat üzerinden birkaç hafta geçtiyse alıcıya mesaj yoluyla ulaşabilir, ricacı bir dille yorum isteyebilirsiniz ki bu pek önerilen bir yol değil. Bu aşamaya gelmeden önce paketin içine güzel bir not eklemek ve ardından yorum istemek daha doğru olabilir. Her müşteriye özel mesaj göndererek spam yapmak riskli olabilir.

Müşteriler paket ulaştıktan kaç gün sonrasına kadar yorum yapabilir?

Dijital ürünlerde 100 gün, fiziksel ürünlerde satın alma tarihi + işlem süresi + teslimat günü toplamı kadar sürede yorum yapabilirler.

Etsy hesabım suspend oldu ve içeride kalan param var, alabilir miyim?

Satış yaptıktan sonra sevk ettiğiniz ürünler müşteriye teslim edildiyse, 6 ay içinde belirmiş olduğunuz banka hesabına ödemeler gerçekleştirilir.

Alıcı “hediye paketi” olarak işaretlemiş ve bunun için ek ödeme yapmış ama ben hediye paketi yapmıyorum. Bu nasıl oldu?

Mağazanızda hediye paketi/hediye mesajı seçeneklerini açıp kapatabilirsiniz. https://www.etsy.com/your/shops/me/options?ref=seller-platform-mcnav adresinden hediye paketi için ücret belirleyebilir, örnek bir görsel yükleyebilir veya bu seçenekleri tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Dropshipping yapan bir Etsy satıcısı ürünün kendisine ait olduğunu video ile nasıl kanıtlayabilir?

Öncelikle Etsy dropshipping en uygunsuz mecra olabilir. Sorunun cevabı hangi ürünü sattığınıza bağlı olarak sizde gizli. Çanta imal edenle kıyafet satana aynı öneride bulunulamaz.

Yorum Yap